نگاهی به پدیده‌های اینستاگرامی؛ «لات مجازی»

لات اینستاگرامی

لات مجازی

اینستاگرام قادر است از هرکسی با هر ویژگی، حرفه و توانایی، چهره‌ای شناخته شده بسازد. گاهی حتی افرادی بدون داشتن پیشه و دانش و فاقد هرگونه ‌هنر و ویژگی منحصر به فرد نیز در اینستاگرام به نحوی معروف می‌شوند و برای خود طرفدارانی پیدا می‌کنند و می‌توانند بر نحوه تفکر عده ای اثر بگذارند و یا عقاید فکری و سلایق خود را نشر دهند و در واقع به اینفلوئنسر تبدیل شوند و از این طریق کسب درآمد کنند یا خود را در سایر عرصه های اجتماعی مطرح سازند.

در این محصول به تشریح پدیده «لات مجازی»، معرفی صفحات برخی از «لات‌های مجازی» ، نوع فعالیت آن‌ها در فضای مجازی و میزان محبوبیتشان در اینستاگرام پرداخته شده‌است.

گروهی از پدیده‌های اینستاگرامی که در این محصول به بررسی تعدادی از آن‌ها خواهیم پرداخت «لات‌های مجازی» هستند. این گروه معمولا افرادی قوی جثه با خالکوبی و ظاهری نامتعارف هستند که آثار دعوا و یا خودزنی بر بدن و چهره دارند. تعدادی از «لات‌های مجازی» خود را به عنوان ورزشکار یا قهرمان بدنسازی معرفی کرده و گاهی برخی از آنان با انتشار باورهای مذهبی، عکس در اماکن زیارتی و… بر آنند تا چهره ای تطهیر شده و پهلوان‌گونه از خود نشان دهند. تعدادی از آن‌ها نیز  شامل بعضی اراذل و اوباش سابقه‌داری می‌شوند که در اینستاگرام فعالیت دارند. این افراد گاهی در صفحات خود مابقی لات‌ها را تهدید می‌کنند. در صفحه ی اینستاگرامی این گروه فحاشی و خشونت به کرات به چشم می‌خورد. تعدادی از این افراد با چهره‌های شناخته شده‌ی ورزش و هنر عکس و فیلم می‌گیرند و در صفحات خود به اشتراک می‌گذارند.

پای «لات‌های مجازی» مدتی است به سینما هم باز شده و تعدادی از آن‌ها نیز در فیلم‌ها و سریال‌هایی چون فیلم سینمایی «درخونگاه، 1398» و سریال «سیاوش، 1399» ایفای نقش کرده‌اند. فیلم سینمایی «شنای پروانه، 1398» که در جشنواره فیلم فجر جوایز بسیاری از جمله جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را نیز دریافت کرده است علاوه بر استفاده‌ از «لات‌های مجازی» به عنوان هنرور و در سکانس های مختلف،داستان زندگی یکی از «لات‌های مجازی» را روایت می‌کند. مانند سایر پدیده‌های اینستاگرامی، تبلیغات در این گروه نیز به طور گسترده دیده می‌شود و آن‌ها با معرفی محصولاتی چون قلیان، قهوه خانه‌ها، وسایل دعوا و … هزینه دریافت می‌کنند.

در این محصول به تشریح پدیده «لات مجازی»، معرفی صفحات برخی از «لات‌های مجازی» ، نوع فعالیت آن‌ها در فضای مجازی و میزان محبوبیتشان در اینستاگرام پرداخته شده‌است.

لات مجازی شنای پروانه

برای مشاهده کامل محصول «لات مجازی»، درخواست خود را از طریق فرم زیر برای موسسه بینا ارسال بفرمایید.