نگاهی به پدیده‌های اینستاگرامی؛ «خانواده آنلاین»

پدیده اینستاگرامی خانواده آنلاین

خانواده آنلاین

تاثیر اینستاگرام بر ابعاد مختلف زندگی کاربرانش امری انکار ناشدنی است. فعالان اینستاگرام نه تنها خود را با معیارهای آن تطبیق می‌دهند و سعی می‌کنند تا همواره در صدر اخبار قرار گیرند و بیش از پیش دیده و شناخته شوند؛ بلکه می‌توانند بر عده‌ی بسیاری نیز اثر بگذارند و آن‌ها را نیز با افکار، منش و روش زندگی خود همسو کنند.

گروهی از فعالان اینستاگرامی که در این محصول به آن‌ها پرداخته‌ایم، «خانواده آنلاین» هستند. تعدادی از این خانواده‌ها با قراردادن سبک زندگی و اتفاقات روزمره خود در صفحاتشان فعالیت می‌کنند و از این طریق در فضای مجازی به شهرت می‌رسند. بیشتر فعالیت این گروه از پدیده‌های اینستاگرامی انتشار عکس‌ها و کلیپ‌های خانوادگی است و در متن پست‌های برخی از آنان به شیوه‌های تربیت فرزند، بازی‌ها و شیرین‌کاری‌های کودکانشان و نحوه ارتباط بین زوجین اشاره می‌شود. تعدادی از فعالان «خانواده آنلاین» افرادی با ظاهر مذهبی هستند که گاهی عقاید مذهبی خود را نیز به اشتراک می‌گذارند.این گروه علاوه بر فعالیت‌های سایر «خانواده‌های آنلاین»، از سفره‌های افطار و سحری و نذرهای خود در مناسبت‌های مذهبی عکس و فیلم می‌گذارند.معمولا «خانواده‌های آنلاین» رویکرد انتقادی به مسائل اجتماعی دارند که این امر در «خانواده‌های آنلاین مذهبی» کمرنگ‌تر است و این دسته دیدگاه همسو با نظام دارند. مانند سایر پدیده‌های اینستاگرام، در «خانواده آنلاین» نیز تبلیغ و معرفی محصولات برندهای مختلف، از رستوران‌گردی تا معرفی لوازم خانه نقش بسیار پررنگی دارد.

سبک زندگی متداول در این دسته از پدیده‌های اینستاگرامی معمولا لاکچری و همراه با ترویج تجمل‌گرایی است. اکثر این خانواده‌ها از طریق تبلیغات گسترده در اینستاگرام درآمدزایی می‌کنند و برخلاف تصور عموم و نیز نمایش پرزرق و برق آنان در شبکه‌های اجتماعی که این خانواده‌ها را از طبقه‌های مرفه جامعه می‌دانند، بسیار دیده‌می‌شود که این گروه از اینفلوئنسرها با تبلیغ در اینستاگرام و دریافت تعرفه‌های بالای معرفی محصولات مختلف، سطح زندگی خود را ارتقا داده و با دریافت هزینه از طریق تعداد فالوئرهای خود، پول بسیاری به دست می‌آورند و لوازم خانه، ماشین و حتی منطقه و محل زندگی خود را پس از مدتی تغییر می‌دهند. همچنین لازم به ذکر است که؛ بیشتر صفحات مرتبط با «خانواده‌های آنلاین» توسط مادر خانواده اداره می‌شود.

در این محصول به تشریح پدیده «خانواده آنلاین»، معرفی صفحات برخی از «خانواده‌های آنلاین» ، نوع فعالیت آن‌ها در فضای مجازی و میزان محبوبیتشان در اینستاگرام پرداخته شده‌است.

فعالان ایستاگرامی حوزه خانواده

برای مشاهده کامل محصول «خانواده آنلاین»، درخواست خود را از طریق فرم زیر برای موسسه بینا ارسال بفرمایید.