حجاب استایلیست های اینستاگرامی

نگاهی به پدیده‌های اینستاگرامی؛ «حجاب استایلیت‌ها»​

مقدمه

چهارچوب اینستاگرام برپایه جذابیت‌های بصری تشکیل شده‌است؛ افرادی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند غالبا بیشتر تمرکز خود را بر محتواهای نمایشی می‌گذارند تا هم در راستای ساختار این اپلیکیشن محبوب قدم بردارند و هم کاربران آن را با خود همراه نمایند، به همین روی گاهی برخی فعالان اینستاگرامی سبکی را برای خود برمی‌گزینند که در جهت جلب توجه و در نتیجه کسب فالوئر بیشتر باشد. گروهی از پدیده‌های اینستاگرام «حجاب استایلیست‌ها» هستند.

حجاب استایلیست

استایلیست کیست و به چه معناست؟

استایلیست در عرصه مد به کسی گفته می‌شود که پوشش افراد را مشخص کرده و سبک لباس پوشیدن وی را طراحی می‌کند. اغلب افراد مشهور دنیا استایلیست دارند. با ظهور اینستاگرام افرادی که دارای فیزیک و مشخصات ظاهری متناسب بودند شروع به فعالیت در زمینه مد و لباس کرده و خود را در شمار استایلیست‌ها به حساب آورده‌اند. در بین کاربران ایرانی نیز افرادی هستند که در زمینه مد و پوشش فعالیت می‌کنند و درمیان آن‌ها نیز برخی به این جهت که موی سر خود را نمایش نمی‌دهند باعنوان «حجاب استایلیست» مطرح شده‌اند. زمینه فعالیت حجاب استایلیست‌ها گسترده‌تر از بقیه‌ی پدیده‌های اینستاگرامی است. آن‌ها شال و روسری تبلیغ می‌کنند،سبک زندگی یا لایف استایل خود را در صفحاتشان نمایش می‌دهند، از داستان آشنایی با همسرانشان می‌گویند و …

اکثر «حجاب استایلیست‌ها» ظاهر نسبتا مذهبی دارند و در مناسبت‌های مذهبی عقاید خود را منتشر می‌کنند؛ به همین جهت بیشتر مخاطبان آن‌ها افرادی مذهبی هستند. هرچند همانگونه که گفته شد چهارچوب اینستاگرام ایجاب می‌کند که هرکس روشی را برای جذب مخاطب در پیش گیرد، گاهی دیده شده‌است که این افراد پوشش و ظاهری کاملا متفاوت با آنچه در فضای مجازی نمایش می‌دهند، دارند.

در این محصول به تشریح پدیده «حجاب استایلیست‌»، معرفی صفحات برخی از «حجاب استایلیست‌ها» ، نوع فعالیت آن‌ها در فضای مجازی و میزان محبوبیتشان در اینستاگرام پرداخته شده‌است.

جذب فالوئر اینستاگرام

برای مشاهده محصول کامل «حجاب استایلیست‌ها» درخواست خود را به موسسه بینا ارسال بفرمایید.