بــــــلاگ

به‌طورکلی فرهنگ مکتوب در میان رسانه‌ها و تریبون‌ها و قالب‌های موجود در عرصه دانش و پژوهش و فرهنگ و اندیشه، بسیار درخور توجه و دارای اهمیت جایگزین‌ناپذیر است. با وجود تکثر روزافزون رسانه‌ها و قالب‌ها در راهکارهای اطلاع‌رسانی و گسترش و توسعهٔ دانش و آگاهی بشری، نقش و جایگاه فرهنگ مکتوب، همچنان برجسته‌تر و ماندگارتر و تأثیرگذار است و در میان شاخه‌های متنوع فرهنگ، نقش ویژه مقاله و مقاله‌نویسی بسیار مشهود است.
در عرصه فرهنگ به منظور امکان تعامل بین دانشمندان، محققان، متخصصان و همچنین به دلیل امکان ارائه بازخورد‌های علمی و نقد‌های اندیشمندان و مخاطبان و امکان پرداخت به موضوعات و محور‌های متنوع، مقاله‌نویسی به‌ویژه نگارش مقاله‌های علمی و پژوهشی اهمیت ویژه‌ای در توسعهٔ دانش و حل مشکلات دارد و در عصر حاضر که موسوم به عصر اطلاعات می‌باشد، مقالهٔ پژوهشی اصلی‌ترین و مهم‌ترین شیوهٔ ارائه نتایج یک مطالعه و تحقیق است و اندیشمندان این عرصه علاوه بر آن شاخص‌های دیگر نظیر مقدار ارجاع به مقاله و نیز میزان متوسط ارجاع به هر مقاله را از شاخص‌های کیفی ارزیابی‌ها و رتبه‌بندی‌های علمی خود ذکر می‌کنند.‌

پنل تخصصی   فلسفه

برگزاری نشست پنل تخصصی فلسفه

تولید علم

تربیت و رشد

عرضه دانش

بحث مشرب ها و مکتب‌های مختلف و محتوای اندیشه و امثالهم نیست، راجع به اطراف اندیشه است. طرح چالش های زیست بوم اندیشه و زنجیره تولید اندیشه و علوم انسانی است. آیا با روش جاری جامعه علمی اندیشه زنده می ماند؟ چه کنیم که زنده بماند و بالنده شود و بیشتر به نتیجه برسیم؟ اندیشه های یک اندیشمند کجاها و چگونه باید نشر یابد؟ اندیشه تولید شده به گوش چه کسی باید برسد؟ چگونه به گوش برسد؟ آیا صرفاً با چاپ شدن در ژورنال‌های علمی یا شنیده شدن درس‌گفتارها توسط دانشجویان؟

پنل تخصصی فلسفه

اتاق وضعیت فرهنگ

سامانه اتاق وضعیت صحنه فرهنگ، برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک زبده و همه فن حریف است. برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده این متن بر روی دکمه لورم ایپسوم متن ساختگی با گرافیک است. برای تغییر این متن بر روی دکم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی چاپ است.